Woningbouwvereniging Waterweg Wonen organiseert al
een paar jaar voor haar personeel, met een personeelsbestand van zo'n 180 medewerkers, een zogeheten
"Dag van de Medewerker". Ruim voor het zover is krijgen alle Vlaardingse maatschappelijke
organisaties hierover bericht en wordt er aangeboden daarvan gebruik te maken. Een geweldig
maatschappelijk en sociaal initiatief van deze club, zo heeft ons aanloophuis voor de eerste maal kunnen ervaren.
In het kader hiervan kregen wij op 23 juni in totaal een vijftal enthousiaste medewerkers van Waterweg Wonen op bezoek die de handen uit de mouwen kwamen steken.


Geen van allen waren bekend met het aanloophuis en werd er uiteraard eerst uit de doeken gedaan waar dit huis voor staat en in voorziet.
Tja, en wat laat je ze dan doen? We hadden een lijst met wensen en zo werden de taken verdeeld.
René en Jeroen namen in het tuintje de zomersnoei en het ramen zemen voor hun rekening.
Het snoeimateriaal netjes in zakken en later op de dag weggebracht, naar het aanbiedstation aan de Deltaweg, door collega Rob en vrijwilliger Sjaak.




De twee vrouwelijke collega's, Tineke en Linda, ontfermden zich over het zeem- en sopwerk aan de
voorkant van het aanloophuis. Bij de glazen tussendeur leek het alsof er uiteindelijk geen glas meer in zat.
Veelvuldig kon je een paar uur nadien nog de volgende yell horen: "niet met je handen aan het glas
de deur open duwen, maar de deurknop pakken!!!"



Ook hebben de dames in het dagcentrum aan de Schiedamseweg schalen opgehaald die voor het aanloophuis
bestemd waren. Gebleken is dat je hen echt wel om een boodschap kon sturen!
Eén van de mannen heeft zich letterlijk in het zweet gewerkt door de stoep voor het aanloophuis
te "ontgroenen", evenals de ongeveer 100 sigarettenpeuken en de rest van de troep te verwijderen met bezem, stoffer en blik.


Inmiddels was het al ver over de lunchpauze. In de achterruimte hebben ze even hun bammetje gegeten en bleven er uiteindelijk nog drie medewerkers over.


Twee van hen gingen nog naar een andere locatie om diezelfde handen nogmaals uit diezelfde mouwen te steken.

De middag is nuttig besteedt doormiddel van het serveren van koffie of thee, afwassen en was er ook nog
ruim tijd om een praatje met verschillende bezoekers te maken. Zo hadden onze vrijwilligers ook eens
een wat rustiger dienst.
Volgend jaar hopen wij in ieder geval weer dankbaar gebruik van hun diensten te maken. Het was een
erg leuk en nuttig intermezzo.
Jacqueline du Mortier |